קשה לומר בוודאות כמה צלמי אירועים יש בישראל אך הערכה היא שיש בישראל קרוב ל-5,000 צלמי אירועים. מדובר על מספר שנמצא בעלייה מתמדת, עקב הגידול בכמות המסלולים ללימוד צילום בישראל והן הגידול בכמות האירועים.

ההגדרה של צלם אירועים מעט מטעה כפי שאתם יכולים להבין, והסיבה שיש צלמים שבבוקר או בצהריים עובדים כצלמים בסטודיו או במסגרת מערכת אחרת ובערב עושים אירועים. אנחנו נתייחס לכולם באופן שווה, הרי כולנו צלמינו , לא?

 

על צלמים וצילום אירועים

אם ברצוננו לדבר על צלמים וצילום אירועים עלינו לקחת בחשבון שמדובר על חלוקה בין קבוצות שונות, והנה הן לפניכם:

צלמים ברשות עצמם – מדובר על צלמים שעובדים לבד. ההיתרון בעבודה עם צלמים אלו, היא העובדה שמדובר בצלמים שיודעים שיש הרבה מה להפסיד אם יעבדו בצורה לא מקצועית וינפקו תוצאה לא טובה. מצד שני, זה לא מבטיח שהם לא עושים את זה, נכון?

חברות צילום אירועים – כאן אנחנו מדברים על חברות שמאגדות מספר צלמים שעובדים ביחד באירוע או במידת האפשר, בכמה אירועים במקביל. ההיתרון של עבודה עם חברות אלו, אנו מקבלים גיבוי במקרה ואחד הצלמים לא יכול להגיע. יתרון אחר הוא שחברות אלו בדרך כלל נוהגות להחזיק ציוד משוכלל יותר מצלם בודד. מן הסתם כל זה בא לידי ביטוי גם במחיר.

חנויות צילום – אנחנו מדברים צלמים שמנהלים חנות צילום ובשעות הערב מצלמים אירועים. מצד אחד הם עובדים לבד, מצד שני יש להם "בית", אנחנו יודעים איפה יושבים, יש להם קהל לקוחות קבוע, אפשר לומר שזו הכלאה בין צלם בודד לחברת צילום.

כיצד נבחר צלם אירועים

רבות כבר נכתב כיצב בוחרים צלמים לצורך צילום חתונות, בר מצוות, טקסים או כל אירוע אחר. אתם בוודאי קראתם את כל המאמרים שמספרים על הכימיה שצריכה להיות ביניכם לבין הצלם או כמה חשוב להסביר לו שעליו להיות נוכח באירוע ולא להפריע.

אנחנו רוצים לתת לכם 5 טיפים מעט שונים שיעזרו לכם להחליט מי יהיה הצלם באירוע שלכם

  • אפקטים – אפשר לעשות צילום רגיל ופשוט ואפשר לשלב בין התמונות גם תמונות עם אפקטים נלווים. במילים אחרות אינסטגרם בלייב
  • סרטים – צלם אירועים מצלם לא רק בסטילס אלא גם בווידאו. אם כך, למה שלא יעשה לכם סרט ייחודי. למשל, שיוסיף לסרט החתונה סרטון קומיקס או קליפ בר מצווה ייחודי? החברים והמשפחה בוודאי לא ישתעממו לראות את זה
  • הכל כלול – תלכו על עסקה מלאה, לא רק צילום, אלא גם ספר תמונות, עריכה, מגנטים הכול. אחרת תצטרכו לרוץ עם התמונות ממקום למקום, וחבל על הזמן שלכם.
  • מצלמים את הלא נודע – עומדים להיפגש עם צלמים? אל תסתכלו רק על מה שהוא מצלם וידוע אלא גם תשימו לב למה שהעין שלו תפסה. צלמים שיתפסו את המובן מאליו תוכלו למצוא הרבה, צלמים עם עין מקצועית, יצליחו לתפוס את הדברים המיוחדים.
  • לכו על זוג – המלצה שלנו, אם אתם הולכים על חברת צילום אירועים, עדיף לכם לקחת צלם וצלמת. השילוב הזה יאפשר לכם לקבל תמונות משתי נקודות מבט שונות, תתפלאו לגלות איך עין של אישה שונה מזו של גבר, וכיצד השילוב שלהם יעניק לכם אלבום תמונות ייחודי

ולסיום , כמה זה עולה לנו?

עלות צילום אירועים משתנה בהתאם לסוג האירוע, לזמן אותו מקדיש הצלם ובעיקר לסוג ההזמנה. בדרך כלל הזמנה לאירוע כוללת , משך זמן האירוע, כמות צלמים, סוג הצילום, מספר האלבומים, סוג העריכה ואלמנטים כגון הציוד שעל הצלם להביא ועוד.

עלות צילום חתונות יכול להגיע לאלפי שקלים (לעיתים קרובות יחצה את גבול עשרת אלפים שקל) מאחר ומדובר גם על צילומי שטח של בני הזוג לפני החתונה. לעומת זאת עלות צילום ברית או צילום בר מצווה יעלה מאות שקלים, מאחר ומדובר באירוע יותר קטן שנמשך פחות זמן. עלות צילום כנסים או אירועים רשמיים אחרים ישתנה בהתאם לגודל האירוע ויכול להגיע גם הוא לאלפי שקלים

מחפשים צלמים לאירועים? תשאירו פרטים ואנחנו נדאג שיחזרו אליכם בהקדם. בינתיים אתם מוזמנים לקרוא כאן עוד אודות צילום אירועים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן