אם במשך עשרות שנים תקופת ההריון נחשבה על ידי רבים כתקופה בה האישה לא נראיתה במיטבה, בלי לזלזל חס וחלילה, הרי שבעשור–שניים האחרונים יש עדנה לנשים, וקיימת הסכמה גורפת שתקופת ההריון לא פוגעת במראה האישה אלא להיפך. לא רק למביטים מהצד זה נראה כך, אלא גם לנשים בהריון בעצמן. לראייה, יותר נשים פונות כיום לצלמות הריון לצורך צילום הריון.


צילום הריון הוא אחד מתתי הענפים של הצילום שהתפתחו במהלך השנים, ובדומה לצילומים אחרים כגון צילום מוצרים או צילום אופנה, גם כאן אנחנו מדברים על תחום עם התמחות מקצועית ספציפית, גם אם לצופים מהצד זה לא נראה כך.

מה את צריכה לדעת על צילום הריון

כדי להבין מהו צילום הריון, נסביר תחילה על החשיבות של מקצועיות הצלמת במקרים אלו. הנקודה הראשונה אותה נסביר היא, שלצילום הריון דרוש צלמת ולא צלם… ההסבר לכך הוא מאוד פשוט, אישה יודעת את הניואנסים ואת הרגישויות של אישה בהריוון, זה דבר שגבר יתקשה להבין ולא יבין. מדובר על רגישות פיזית ורגישות נפשית. אומנם אפשר למצוא פה ושם צלמים שכן עושים צילומי הריון, אך בגדול,רוב הנשים יעדיפו לפנות לצלמת ולא לצלם.

אחרי שעברנו נקודה זו, נתקדם למקצועיות של הצלמת. כאן חשובה היכולת לתפוס את הרגע במלוא מובן המלא, את הרוך ואת היופי של האישה, את התנועה והתנוחה של האישה, את השלווה והציפייה שלה. הריון היא תקופה מתוחה ומלחיצה , צלמת מקצועית תדע להעלים את זה ולתפוס את הרגעים השלווה שבתקופה זו.

נקודה שלישית הוא האיבזור. לא מדובר רק באיבזור לענייני נוחות, קרי ספה נוחה לישיבה וכדומה , אלא גם בתפאורה שתתאים לאישה ותציג אותה באור נעים. לעיתים קרובות נמצא שבמסגרת צילומי הריון משתלבים חפצים שונים, שמתאימים לנשיות, דוגמא פרחים וכדומה.

מתי וכיצד מתבצע צילום הריון

נהוג לבצע צילום הריון בשבועות 30 עד 34, מאחר ולפני זה התמונות לא בהכרח יציגו את היופי של ההריון. לאחר מכן זה יכול להיות לא נוח לאישה. בהריון של יותר מעובר אחד, רצוי אף להגיע אחרי השבוע ה-25. את הצילומים עושים בדרך כלל בסטודיו של הצלמת או בביתה. תופתעו לשמוע שלא מעט נשים מעדיפות להצטלם גם עם בני זוגן וכמובן עם ילדיהם הנוספים כמזכרת מתקופת ההריון.

מלבד זאת חשוב להדגיש, כיום יש תוכנות צילום , או במילים אחרות פוטושופ, שמאפשרות צילום הריון מתוקן. באמצעות תוכנות צילום ובראשן פוטושופ, מעלימים מהצילומים מתיחות לא רצויות, שיפולים לא נעימים, כתמי עור ועוד. אומנם זה מוריד מהאותנטיות של הצילום ובכל זאת, זה משאיר אתכן יפות וזוהרות.

עלות צילומי הריון 

העלות משתנה בהתאם לסוג הצלמת איתה תעבדו ולסוג החבילה אותה תרכשו. צלמת מתחילה תבקש סכום בין 300 ל-500 שקל , בעוד צלמת ותיקה תדרוש כפול. החבילה תנוע בין צילום אלבום אחד (שעתיים עבודה) לבין  צילום שני אלבומים, הגדלת מספר תמונות, ליטוש תמונות ותוספות אחרות (כולל שמירת תמונות לא מלוטשות).

חשוב להדגיש ניתן לעשות חבילה שתכלול גם צילום אחרי הלידה, עם התינוק החדש. ואף צילום אירועים שקשורים ללידה, כמו פדיון בן, ברית/ה וכדומה.

מחפשות צלמת הריון? כאן תוכלו למצוא את כל המידע בנושא וכן לקבל הצעות מחיר מצלמות מובילות בתחום

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן