צילום חתונות נחשב לתחום המוביל בעולם הצילום. לא רק חברות צילום ייחודיות הוקמו לשם כך או שהתחום של צילום אירועים ברובו מורכב מצלמי חתונות, אלא שגם צלמים מנוסים שעוסקים בתחומים שונים בצילום, התחילו בצילום חתונות או עוברים לז'אנר זה, הסיבה כפי שאתם יכולים היא הפופולאריות של התחום והכסף הרב שיש בו.

 
מי שזוכר את הימים שלפני שלושים ואפילו עשרים שנה יודע שלא תמיד זה היה כך. בעבר, נהגנו להזמין את הצלם מחנות הצילום הקרובה בשביל לצלם את החתונה, היום צילום חתונה הוא הפקה לכל דבר, הפקה שמתחילה בפגישה עם הצלם, במין סוג של ראיון עבודה מצד בני הזוג , פגישת מכירה מצד הצלם, ממשיך עם בחירת חבילת צילום, אחר כך עוברים לבחירת לוקיישינים לצילום לפני החתונה (אסור לשכוח את הצילום בסטודיו של הצלם), צילום בערב האירוע ואת הפגישה שאחרי בה מקבלים את כל החבילה ביד.

מה אנחנו מקבלים מהצלם

כמו שאתם יכולים להבין השינויים בתחום צילום חתונות הביא גם לשינויים במה שאנחנו מקבלים מהצלם אחרי האירוע. . אגב, אין זה מיוחד רק לצילום חתונות, גם במסגרת צילום אירועים אחרים נזכה לחבילות גדולות ויפות מאשר בעבר. החבילה הבסיסית היא, צילום סטילס, צילום וידיאו, צילומים של לפני החתונה. חבילה מורכבת יותר שנחשבת כיום לנפוצה, כוללת צילומי סטילס ווידיאו לפני האירוע, קליפ חתונה, תיעוד לכלה בסלון הכלולות, שאת כל מתעד צוות של שני צלמים.

הצלמים גם ידאגו לתאורה מתאימה , סאונד מן ולא ישכחו להביא איתם עוזר שילווה אותם כל הערב. ההבדל בין חבילה בסיסית לחבילה מורכבת יכול להיות הבדל של אלפי שקלים, בזמן שחבילה בסיסית מגיע ל-4,000 שקל, חבילה מורכבת יכולה להגיע בקלות ל-10,000 שקל. הכל שאלה כמה זמן האירוע, כמות התמונות וסוג התמונות.

מה נבקש מהצלם? 

  • דיסק עם כל התמונות כולל תמונות לא ערוכות
  • אלבום דיגיטלי עם תמונות ערוכות ומעובדות
  • אפקטים בתמונות כולל עיבוד תמונות לא מלוטשות
  • תמונות ב-HD
  • קליפ פותח או מצגת לסרט החתונה

כיצד תבחרו צלם חתונות

רבות כבר נכתב כיצד בוחרים צלם חתונות, והאם כדי לבחור צלם בודד או חברת צילום מקצועית. אנחנו לא מתכוונים לחזור כאן על העצות הישנות (והטובות) שצריך להסתכל בתיקי עבודות, לברר אצל חברים וכן הלאה. ראשית אנחנו ממליצים לקבל לכם הצעות מחיר מצלמים מובחרים, בקליק אחד, כמו שאתם יכולים לעשות בטופס שמצוי באתר, ולאחר מכן להחליט איזה צלם מתאים לכם לחתונה.

בשביל שתהיה לכם עבודה קלה יותר, ניתן לכם כמה טיפים יחודיים לבחירת צלם חתונות:

טיפ ראשון, באולי יפתיע אתכם, תבחרו צלם שיש לו כמה סוגי התמחות. למשל צלם מוצרים או אופנה שגם עושה אירועים, או צלם שבבסיסו הוא צלם טבע שעושה גם אירועים. ההסבר הוא שצלם חתונות מכיר את המאטריה , וייתכן מאוד שתגלו אצלו חזרה על אותה שיטת צילום. צלם שיש לו עוד סוג התמחות, יציע לך זווית צילום אחרת, חדשה. תרתי משמע. הוא יחשוף בפניכם עולמות חדשים של צילום.

טיפ שני , אל תתבססו רק על תיק עבודות ועל אתר אינטרנט. תנסו לחפור הרבה יותר. אין צלם שיציג בפניכם תמונות לא טובות שהוא עשה,ולכל צלם יש תמונות לא טובות, השאלה היא האיזון ביניהם. כאן נוסיף שלא רק האיזון חשוב גם העריכה. לא משנה מה מצלמים ואיך מצלמים, בסופו של דבר מה שרואים זה מה שנערך. תשימו לב לעריכה הסופית.

טיפ שלישי ואחרון, אל תלכו על הדברים הברורים מאליהם, תשאלו את הצלם מהי הראייה הכוללת שלו, מהי אסטרטגיית הצילום. זה לא מספיק שהוא ילווה אתכם כל היום או יצלם אתכם ברגעים מרגשים יותר ומרגשים פחות, תבררו איתו כיצד הוא רואה את הצילום מנקודת עינייו וצילום חתונות בפרט. אז תדעו למה הוא מכוון בדיוק.
 
אצלנו תוכלו למצוא צלמי חתונות מסוגים שונים בכל רחבי הארץ. אתם מוזמנים לקרוא כאן כל מה שאתם צריכים אודות צילום חתונות , להשאיר פרטים ולקבל הצעות מחיר מצלמים מובילים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן